KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13924157
nr 1392 4157
Didrik von Essen
(1856-1922), Sverige
Oljemålning, Fjällmotiv. Signerad. Olja på duk, 32x46 cm, yttermått inklusive ram: 49x64 cm
Didrik von Essen, svensk konstnär född 1856, död 1922.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 26 april 2021
kl 20:10:17
22/4 09:31:07
Didrik von Essen
Läs mer om Didrik von Essen